MARTIN RUDIŠ - PRVNÍ LETOŠNÍ PLAVANÁ NA ŘECE

Posted by admin 22/04/2018 0 Komentář Blog Martina Rudiše,

 


MARTIN RUDIŠ - První letošní plavaná na řece...


 

Je tady 6.duben, čas vyrazit na Vltavu a vyzkoušet, jestli už půjdou nějaké ryby. Je velice nízký průtok 58 kubíků, a to není v tomhle ročním období normální. Ryby, které po zimě vytahují z hloubky na mělčiny, aby se vytřely, potřebují průtok mnohem větší - nejlépe 150 kubíků, a více.

 

 

Dnes je nádherné teplo, tak proč to nezkusit. Ze zkušenosti vím, že na místo, kde budu chytat, potřebuji velké množství krmení, takže míchám 0,5kg jemné TTX (jemná se připravuje mnohem rychleji než hrubá), dále 1kg Gros Gardons, 2 kg Brune Bremes. Do vody přidám Aromix Caramel a Aromix Super Black Brasem vše od Sensas. Rozdělám TTX s krmením, přidám dvě hrsti Pastoncina Bicolore a 1kg hlíny Terre de Rivere, a je hotovo. Krmení jsem si připravil doma, abych se nemusel tahat s kbelíky a síty, a je určeno hlavně na cejny, ale jakákoli jiná ryba bude dobrá také.

 

 

Popadnu šestku boloňku s 3g splávkem a chvátám na místo.
Když dorazím, tak při pohledu na vodu strnu.Takhle nízký stav nepamatuju za 40 let co sem chodím. Obávám se, že všechny přípravy byly zbytečné, ale když už tu jsem, jdu do toho. Vyměřím pečlivě hloubku, všude nějakých 130 cm, přidám do krmení 0,5 l červů, naházím koule do vody. Každou další půlhodinu budu přihazovat další.

 

 

Zvoní mi telefon, volá kamarád, jak že to vypadá ? Po pravdě odpovím, že při takovém stavu vody nic nečekám, když v tom splávek zmizí, a já vytahuji ostroretku sice nevelkou, ale krásně vybarvenou. Má už třecí vyrážku, tak jí veleopatrně  pouštím zpátky.

 

 

 

 

 

 

Záběr střídá záběr, berou hlavně plotice, od malých až po velké, tlouštíci, jeden karas, ale cejni pořád nic. A přitom tu musí být taky. Tak nezbývá,než použít ,,tajnou,, zbraň poslední záchrany-posilovač Brasem T-Orange od Marcela Van Dem Eynde. Celý 200g pytlík jde do zbytku krmení a šup s tím do vody. A teď mám jen dvě možnosti: buď neudělám ani záběr, ryby zmizí, nebo se cejni zblázní.

 

 

 

A to se naštěstí také stalo, chytil jsem i nějaké opravdu pěkné.
Vše dopadlo dobře, radost mi ale kazí, že dost ryb, včetně cejnů, je poklovaných od kormorána.

 

 

 

To je černá metla Prahy, rok od roku je jich stále víc. Kdyby tu nebyli, tak by se řeka za pár let vrátila do stavu v jakém byla v době před ptákem.... plná plotic, podouství, skaláků, cejnů, ouklejí a tlouštů......snad se toho ještě dočkáme.....

 

 

Leave a Comment