PRAŽŠTÍ BARONI NA PSTRUHÁCH...

Posted by admin 02/05/2018 0 Komentář Blog Jirky Ouředníčka,

 


  Datum 16. dubna je posvátné pro všechny muškaře –  otevírají se všechny pstruhové revíry. 


 

Aby nám to nebylo líto, a hlavně protože ani jeden z nás to časově nestihl, rozhodli jsme se jet na jeden moc krásný revír a trošku se skamarádit s několika rybičkama rodu „salmo“. Nikomu se nechtělo tahat s sebou muškařinu a tak volba padla na přívlač, ostatně všichni jsme zvolili ultralehkou udici. Já se ještě nerozhodl mezi šňůrou a vlascem, tak jsem zatěžkal batoh s oběma navijákama. Ještě jsem přihodil krabičku s plandavkama, krabičku s čeburaškama a několika parádníma nymfičkama.

Po příjezdu jsme si dali kafe, zaplatili si místní povolenky a udělali krátkou poradu, kdo s čím začne a na co bude chytat.  Protože vím, že duháků je tu většina, rozhodl jsem se pro začátek vzít si naviják s vlascem, namotal jsem nové ASSO ultra čtrnáctku, klacík od WFT Black Spear, a vzal si krabičku s plandavkama od firmy Heracles, které mě nikdy nenechali ve štychu.

 

 

 

 

 

 

Po pár duháčcích jsem zatoužil po nějakém hezkém pstroužkovi se spodním „klem“, a tak jsem vytáhl pár woblírků od Megabassu. První nához, rána, ale bohužel mi spadl. Na druhý záběr jsem si chvilku počkal, ale byl to kapřík za spodní „křídlo“, bohužel mi při focení vyskočil z podběráku, škoda, byl moc fotogenický.

 

 

 


Honzík volí taky vlasec, ale začíná s woblírkama od Illexu.


 

 

 

 

 

 


Martin jede svoji nula šestku šňůrku Momoi, na kterou nedá dopustit, a jede plandavky od „Japonce“.


 

 

 

 

 


Radek se prý rozhodne až u vody. Nakonec šel taky do šňůrky, ale daiwácké 12-pramenné  tournamentky. 


 

 

 

 

 

 

Klukům se taky dařilo, asi nejvíc nachytal Honzík, ale největší rybu měl Martin, nádherného potoka.
Ale o tom si napíše už sám.
Tak zase příště…
JO

Leave a Comment