MARTIN RUDIŠ - PSTRUHOVÉ PŘEDZAHÁJENÍ

Posted by admin 24/05/2018 0 Komentář Blog Martina Rudiše,

MARTIN RUDIŠ - PSTRUHOVÉ PŘEDZAHÁJENÍ


 

 

Protože letošní zahájení připadá na pondělek, a já mám v práci volno už v neděli, rozhodl jsem se vyrazit na kouzelný rybníček. 
Nejenom potrénovat, ale taky si připravit věci, přemotat šňůry a vlasce, doladit nové nástrahy... 

 

 

V 8 ráno jsem na místě, kupuju povolenku, rychle pročítám jídelní lístek a na poledne si rezervuji játra na roštu, která zde mají neuvěřitelně dobrá. 
U vody na jeden naviják namotávám pletenku Momoi Ryujin  0,06mm, kterou osobně řadím mezi to nejlepší, co je na našem trhu k mání - počítaje v to i několikanásobně dražší šňůru Daiwa Morethan. Na druhý naviják pletenku Momoi Oshikage 0,053mm, která je pro mě novinkou. Je ale určena pro area rybolov, tak by to na rybníček mohlo být to pravé.

 

 

Na třetí naviják navíjím léty prověřený Colmic Fendreel 0,168mm, ten bude zítra na řeku. Jak šňůry, tak vlasec při převíjení na naviják hodím do vody, pak se přesně navinou tak, jak naviják potřebuje.

 

 

Ještě prohlídnu háčky na plandavkách a woblerech - i když používám japonské jednoháčky Vanfook, tak mám vyzkoušeno, že po cca 10 rybách je třeba je vyměnit, nejsou už tak ostré. A v téhle době, kdy je trofejních pstruhů tak málo chci mít pocit, že jsem udělal vše, co jsem mohl, abych eliminoval ztrátu ryby kvůli ušetřené desetikoruně za háček.

 

 

 

 

Tak jdu na to, první náhozy a první ryby. Bodují hlavně plandavky větších velikostí a přírodních barev, chytám hlavně duháky...

 

 

Pak nasazuju plandavku v barvě papouška, na kterou dostávám regulérně za hubu kapra okolo 6kg a pak konečně slušného potočáka. Hodně prověřil novou šnůru, ale v pohodě vydžela.

 

 


Tím pro dnešek končím, a po půlnoci hurá na jih....ale o tom až příště .... MARTIN RUDIŠ


 

Leave a Comment