Ouřada s Mirkem na Vltavě

Posted by admin 23/06/2018 0 Komentář Blog Jirky Ouředníčka,

S MÍROU NA VLTAVĚ 


autor článku a foto : Jiří Ouředníček

Po dlouhé době nám to konečně oběma klaplo, a tak jsme se jeli podívat na Vltavu. Míra se přestěhoval kousek od vody, a tak bylo jasné, že musíme jeho nový domovský úsek propátrat. Od rána parádně svítilo sluníčko a předpověď byla taky velmi příznivá, takže už jen zbývalo najít ryby a namíchat jim něco, čím se jim trefíme do chuti. 

 

 

 

 

Míra ráno vsadil na plavačku a já na feeder a uvidíme. Nakrmil jsem si asi dvacet metrů od břehu a než jsem stačil poslat do vody desátý košíček, měl Míra první rybu. Paráda, je vidět, že spolupracují. Za chvilku jsem byl ve hře i já a oba jsem se začali bavit. 

 

 

 

Mě poslední dobou velmi dobře šlape červené krmení, a tak bylo jasné, že jsem do něj opět sáhnul. Navíc jsem vsadil na sladké krmení s příchutí vanilka/švestka, takže jestli tu někde budou cejni, mají se na co těšit. 
Našli jsme si pěkné místečko, bohužel velmi zarostlé, ale to je zřejmě důkaz, že sem moc rybářů nechodí. 

 

 

 

Najely nám parádní plotice, skaláci, dokonce cejni i tlouštíci. Jednu chvíli jsem neměl šanci chytat na dva pruty, a proto jsem na druhý proutek navázal podvaz a nasadil velmi osvědčenou peletku. A dlouho to netrvalo a první ryba se přišla fotit. 

 

 

 

 

 

 

Oba jsem se slušně bavili a ani nepostřehli, že čas letí a je tu poledne, a tedy čas na oběd. Spravil to klasický „hambáč“, a byl docela ucházející. Nabrali jsem opět sílu a mohli pokračovat, ale záběry pomalu ustávaly, začalo se kazit počasí a na mobilu jsme mohli sledovat, jak se k nám kvapíkem žene nějaká parádní buřina. Na nic jsme nečekali a velmi rychle začali balit. Do auta jsme sedali s prvním úderem blesku a bylo to tentokrát opravdu jen o fous.
Dneska nám nejvíce fungovali barvení červíci, kde muselo být na háčku minimálně pět kousků, nebo mě klasická halibutí peletka, namočená do G2.
Tak zase příště............. JO

 

Leave a Comment