MR-pstruhové zahájení

Posted by admin 23/06/2018 1 Komentář Blog Martina Rudiše,

PSTRUHOVÉ ZAHÁJENÍ


Autor článku a fota : Martin Rudiš

 

Tak jsem se po roce zase dočkal. Pondělí - 16.duben, magické datum, pstruhové zahájení. Dorazili jsme už v neděli večer na naši základnu v Rožmberku nad Vltavou s jasným plánem: ráno vstáváme ve 3 hodiny, aby jsme byli u vody první a projdeme všechny stojáky a řeku si necháme na úterek. Večeře proběhla jako vždy v Rybářské baště u pana Kůrky, pak procházka přes hrad do města na most, k soše Jana Nepomuckého - pro štěstí na zítřek.
 

 

 

Jak jsme řekli, tak jsme udělali.

 

 

Je 4.30 ráno, a my u vody čekáme na 6 hod. Konečně je to tu, naše nástrahy dopadají do vody a zdoláváme první duháky, siveny, pěkné okouny, spoustu malých candátků, jen štiky se nám nedaří dostat. Projeli jsme celkem čtyři stojáky, ve třech lidech dostali více než sto ryb, nejúspěšnější nástrahou byla plandavka SV Koketka Koi, a z woblerů jako každý rok Smith D-Contact.

 

 

 

 

 

 

 

Večer, opět u pana Kůrky, plánujeme zítřejší lov na Vltavě - začneme pod vyrovnávačkou ve Vyšším Brodě, a přes Herbertov a Rožmberk skončíme v zatáčce U Fíka,a pak odjezd do Prahy.

 


 

Ráno jsme začali dle domluvy ve Vyšším Brodě a bohužel nechytili ani rybičku, totéž bylo v Herbertově, U Veverek, až v Rožmberku jeden pidi duháček-podle barvy a dorostlých ploutví určitě z loňského roku, a dva okounci. Dole v kempu pod hradem nás  kontroloval porybný,který nám řekl,že na řeku se nic nenasadilo...prý aby pražáci odjeli s prázdnou...Co si o tom myslet? Jestli je to pravda, tak je to smutné. Když si vezmu, kolik jsme potkali na řece rybářů  a nikdo nic.

 

 

 

My dolů na Jih budeme jezdit dál ,ale když si člověk uvědomí, co tu dříve bývalo ryb, a teď tohle...
Osobně vidím jako jedinou cestu zdražit povolenku a vysazovat ryb více.

Nebo privatizaci.

Uvidíme při dalších návštěvách...... Martin Rudiš

 

 

1 Komentář

Admin STK:
23/06/2018, 08:00:30 PM
Odpověď

jffjpofjpwjfe

Leave a Comment